Miley Cyrus

09. 01. 2012 | † 20. 02. 2013 | kód autora: NaA

MileyCyrus 

uu

jméno:
Miley Cyrus

rok narození:
1992

dovednosti:
zpěv a hraní

čč

Miley Ray Cyrus je americká zpěvačka, zpěvačka a textařka. Je známá hlavně díky své roli Miley Stewart alias Hannah Montana v americkém televizním seriálu Hannah Montana, který vysílá televize Disney Channel. Miley Cyrus se narodila v Nashville ve státě Tennessee Leticie Tish a country zpěvákovi Billyho Ray Cyruse. Má dva nevlastní bratry - Trace Cyruse a Christophera Lodyho, ale i nevlastní sestru Brandi, mladší sestru Noah a mladšího bratra Braisona. Miley Cyrus navštěvovala střední školu Heritage Middle School a zde byla také populární roztleskávačkou. Miley Cyrus vyrůstala na farmě svých rodičů kousek od Nashville. Miley Cyrus se začala zajímat ve svých 9-ti letech, kdy se svojí rodinou dočasně bydleli v Torontu v Kanadě O herectví. Poprvé se na televizních obrazovkách objevila v televizním seriálu jejího otce zvaném "Doc", kde hrála dívku Kylie.

V roce 2003 si zahrála v úspěšném filmu Tima Burtona Velká Ryba. Největší zlom její kariéry nastal, když vyhrála casting na hlavní postavu v seriálu Hannah Montana. Podle viceprezidenta Disney Garyho Marshe, byla Miley Cyrus do role obsazena především díky své energické povaze. První soundtrack k pořadu Hannah Montana vydalo 24. Října 2006 Walt Disney Records a tenhle soundtrack obsahoval 8 songů, které v pořadu Miley Cyrus v roli Hannah Montany zazpívala. 26. Června 2007, přesně 8 měsíců po vydání prvního soundtracku, Miley Cyrus vydává dvojalbum "Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus". Takže první cd na kterém se objevila byl soundtrack k seriálu Hannah Montana a druhé bylo jejím debutním sólovým albem. Sama si napsala neuvěřitelných 8 z 10 písniček na tomto CD.

Song "See You Again" se stal její první písničkou, která se umístila v top 10 v hitparádě Billboard Hot 100. Miley Cyrus vydává o rok později své druhé album Breakout. Tento počin je prvním albem Miley Cyrus, které nemá žádnou spojitost se seriálem Hannah Montana. Singl "7 Things" se stal jejím nejúspěšnějším hitparádovým singlem. 18. Října 2007 se vydala na tour jako Hannah Montana. Tour odstartovala v St. Louis, Missouri byla prodloužena až do 31. Ledna 2008 kvůli obrovskému zájmu. Počet vystoupení tak dosáhl neskutečného čísla 69. 14. Září 2008 dále vystoupila v Gibson Amphitheatre, Universal City, Kalifornie na benefičním koncertu, jehož výtěžek šel na výzkum rakoviny s několika dalšími umělci.

Podle časopisu Parade a US Weekly si Miley Cyrus vydělala v roce 2007 krásných 18,2 milionů...což je na její věk (17) moc hezké číslo. V rozhovoru pro časopis Parade uvedla, že se svojí rodinou chodí pravidelně do kostela. V rozhovoru pro noviny USA Today dodala, že víra v Boha je hlavní věc a že právě díky bohu pracuje v Hollywoodu.

 

z

PŘÁTELÉ Demi Lovato    Selena Gomez    Taylor Swift    Scarlett Johansson 

 

věděli jste že...?
Miley Cyrus se narodila roku 1992
Miley Cyrus už vydělala 18 miliónu $
Miley Cyrus věří v boha
Miley Cyrus trpí hypoglykémií
Miley Cyrus se narodila v Nashville
Miley Cyrus má dva nevlastní bratry
Miley Cyrus hrála ve filmu Big Fish


VEZKRATCE

Miley Ray Cyrus je americká herečka a zpěvačka známá jako Hannah Montana

Miley navštěvovala střední školu Heritage Middle School, kde byla populární roztleskávačkou

Mileyin song "See You Again" se umístil v top 10 v hitparádě Billboard Hot 100

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.